Kompiuterių tinklų tiesimas

Kompiuterių tinklų tiesimas

Projektuojame ir tiesiame įmonių kompiuterių ir telefoninius tinklus. Tiekiame ir įrengiame komutacines, serverines spintas. Aprūpiname tinklo įranga, serveriais, darbo stotimis.

Jau daugelį metų tiesiame vietinius kompiuterių tinklus ir žinome, koks svarbus įmonės darbe patikimas interneto ryšys. Jeigu Jūsų įmonėje daugiau nei 8 kompiuteriai, interneto ryšys gali sulėtėti dėl netvarkingo Jūsų įmonės vietinio kompiuterių tinklo. Dėl netvarkingo tinklo lėtėja Jūsų interneto greitis (svetainės atsiverčia lėčiau, dokumentai siunčiasi ilgiau), o kartais ryšys ir visai sutrinka. Ši problema ypač aktuali įmonėms ir organizacijoms, kurių vietinis kompiuterių tinklas buvo sukurtas ne iš karto, o plėtėsi po truputį – didėjant kompiuterinių darbo vietų skaičiui.

Tokiais atvejais įmonių vietinis kompiuterių tinklas dažnai plečiasi padrikai. Pvz.: Atsiradus papildomam kompiuteriui, tiesiausiu atstumu nuvedami tinklo kabeliai iš vieno kabineto į kitą, jei reikia pastatomas papildomas komutatorius ir pajungiamas interneto ryšys. Ir taip toliau, kiekvienai naujai darbo vietai prireikus interneto ryšio, situacija kartodavosi. Galiausiai, išaugus kompiuterių skaičiui, turime situaciją, kai: interneto laidai išvedžioti padrikai (voratinklio principu), nekokybiškai užspausti laidų galai, kai kurie kabeliai sutrūkę arba sutrūniję nuo laiko, pasenę komutatoriai, nekorektiškai veikiantis bevielis ryšys.

Dabar labai populiaru diegti bevielį vietinį kompiuterių tinklą (WiFi). Mūsų manymu, šis būdas tinka tik tuo atveju, kai visi kompiuteriai vienoje patalpoje. Kitu atveju, kai tinklo kompiuteriai atskirti sienų, bevielio ryšio nerekomenduojame. Kodėl?

  1. Visų pirma, todėl, kad net ir sparčiausio bevielio ryšio pralaidumas yra ženkliai lėtesnis negu interneto kabelio (vytos poros kabelio) pralaidumas.
  2. Antra, bevielio ryšio patikimumas ir pralaidumas ženkliai krenta, jei kelyje pasitaiko bent viena kliūtis, pvz., nestora siena.
  3. Na ir trečioji priežastis, kodėl išvis nerekomenduojame bevielio ryšio yra ta, kad pastaruoju metu atsiranda vis daugiau ir daugiau įrodymų, jog bevielio ryšio (WiFi) skleidžiama elektromagnetinė spinduliuotė gali skatinti auglių (vėžio) susidarymą ir turėti kitų pasekmių sveikatai. Europos sąjungos institucijos vis garsiau kalba apie tai, kad WiFi ryšį reikėtų uždrausti bent jau visose mokymo įstaigose. Todėl mūsų patarimas – nerizikuoti ir nestatyti savęs, savo artimųjų ir kolegų sveikatos į pavojų ir atsisakyti bevielio ryšio savo namuose, mokyklose ir darbovietėje.

Dėl netvarkingo vietinio kompiuterių tinklo sulėtėjus interneto spartai, įmonės dažniausiai kreipiasi į savo interneto ryšio tiekėjus ir užsisako brangesnį interneto ryšio planą. Tačiau dažniausiai greičio padidėjimas pajaučiamas labai nežymiai, kadangi problema būna netvarkingame tinkle, o ne interneto ryšyje. Taigi, teisingai suprojektuotas ir nutiestas vietinis kompiuterių tinklas, kuriame panaudotos kokybiškos medžiagos (vytos poros kabeliai) ir kokybiška tinklo įranga (komutatoriai, maršrutizatoriai), yra geriausia išeitis norint išspręsti dėl prasto tinklo kylančias problemas.

Kada verta galvoti apie naujo vietinio kompiuterių tinklo tiesimą?

Iš patirties žinome, kad apie naujo LAN tinklo tiesimą galima pradėti svarstyti:

  1. kai įmonės darbuotojai pradeda skųstis dėl lėto interneto ryšio, nors Jūs jau mokate nemažus pinigus už „sparčiausią“ interneto planą;
  2. kai pastebimi ryšio sutrikimai, kuriuos Jūsų interneto ryšio tiekėjas gali sunkiai paaiškinti (pvz., kai vis dažniau išgirstate atsakymus „pas mus viskas gerai, iki modemo ryšys geras“)
  3. kai pirmiesiems tinklo įrenginiams jau daugiau nei 8 metai;
  4. kai ne vienoje patalpoje esantys kompiuteriai prie interneto jungiami bevieliu ryšiu, o ne vytos poros kabeliu;
  5. kai įmonėje daugiau negu 8 kompiuteriai ir jie yra skirtingose patalpose.

Taigi, susisiekite su mumis ir mes, išanalizavę Jūsų poreikius, pateiksime naujo vietinio kompiuterių tinklo projekto pasiūlymą. Numatome planuojamus ir galimus duomenų srautus, darbo vietų skaičiaus augimą, darbo specifiką ir ypatumus. Pažadame, kad mūsų paruoštas sprendimas Jums tiks kokybės ir kainos atžvilgiu, užtikrins techniškai tvarkingas ir patogias darbo vietas.

Tai įdomu. Kai kuriose organizacijose nutiesus naują kompiuterių tinklą (teisingai suprojektavus, nutiesus naujus vytos poros kabelius ir pakeitus komutatorius), interneto ryšys pagreitėjo net iki 8 kartų!